Skvělé stránky s tradicemi pro děti :-)
1 středně velký brambor, 3-4 růžičky brokolice, 1 vařený vaječný žloutek, 1 lžička rostlinného oleje
Bramboru uvaříme do poloměkka. Brokolici opereme a přivedeme k varu, vodu slijeme, pak přidáme na kostičky nakrájený brambor s vodou. Povaříme doměkka, přidáme žloutek a vše rozmixujeme do hladkého pyré a na závěr přidáme do pyré 1 lžičku oleje.
brokolice, kukuřičná mouka, olivový olej, mléko (UM)
100 g brokolice uvaříme doměkka. Kukuřičnou mouku rozkvedláme na řídkou kaši a za stálého míchání přiléváme do polévky a 5 minut povaříme. Necháme chvíli vychladnout a rozmixujeme společně s olejem a mlékem (UM).
40g kuřecího masa, 1 mrkev, 2 cm petržele, 1 střední brambor, 1 lžička rostlinného oleje
Kuře omyjeme, nakrájíme na kostičky, v koj. vodě dusíme na mírném ohni asi 5 min.. Přidáme zbylé surovina a dovaříme. Rozmixujeme a přidáme olej
kousek kuřete (malé stehýnko), růžička květáku, mrkev, 1 malý brambor a kousek pórku, 500 ml vody.

Kuřecí maso dáme vařit do vody (vodu rozhodně nesolíme), přidáme očištěnou mrkev a pórek. Poté scedíme vývar a obereme maso. Do kastrůlku dáme vývar a povaříme v něm 4 - 5 minut drobně nakrájený brambor a květák. Přidáme kousek masa a mrkvičku a rozmixujeme. Pakliže se nám zdá pyré husté, přidáme ještě trochu převařené vody a zředíme jej.
40g kuřecího masa, 1 mrkev, 1 lžíce hrášku, 1 lžíce cukrové kukuřice, 3 lžíce obyčejné rýže, 1 lžička rostlinného oleje
Rýži s masem předvaříme do poloměkka, pak přidáme zeleninu a dovaříme. Rozmixujeme a přidáme olej. Množství je dostatečné na dvě krmení. 
30 g kuřecího nebo krůtího masa bez kůže, 1 malá mrkev, 3 růžičky brokolice, 1 lžíce mražené cukrové kukuřice, 1 malá brambora, instantní rýžová moučka, slunečnicový olej,
kojenecká voda

Maso a zeleninu jemně pokrájíme a uvaříme hodně doměkka. Pak přidáme rýžovou moučku, slunečnicový olej a vše důkladně rozmixujeme. Konzistence by měla být spíše hustší.
30 g kuřecího masa bez kůže, 1 malá mrkev, 1 malá petržel, 1 lžíce zeleného hrášku (může být i mražený), 1 malá brambora, 1 lžíce instantních ovesných vloček, kousek másla, kojenecká voda
Drobně pokrájené maso a zeleninu uvaříme ve vodě hodně doměkka, maso musí být hodně provařené. Pak přidáme lžíci ovesných vloček, kousek másla a vše důkladně pomixujeme.
20 g kuřecího masa bez kůže, 4 růžičky brokolice, 1 malá mrkev, kousek cukety (asi 8 cm),
kousek pórku (asi 4 cm), 1 malá petržel, instantní rýžová moučka, slunečnicový olej, kojenecká voda

Maso a zeleninu nakrájíme na malé kousky a uvaříme hodně doměkka, hlavně dbáme na to, aby maso bylo úplně uvařené. Nakonec vše rozmixujeme a vmícháme rýžovou moučku a kapku oleje.
30 g kuřecího nebo krůtího masa, 1 malá mrkev, 2 malé růžičky brokolice, 2 růžičkové kapusty, 1 lžíce jáhlových vloček, kousek másla, kojenecká voda
Maso drobně nakrájíme, zeleninu také, a uvaříme hodně doměkka. Pak vsypeme spařené jáhlové vločky, ještě chvilku povaříme, vmícháme kousek másla a důkladně pomixujeme.
40g telecího masa, 10 spařených listů čerstvého špenátu nebo mangoldu, 1 střední brambor, 1 lžička oleje
Maso omyjeme, nakrájíme na kostičky a dáme vařit do koj. vody. Listy špenátu opereme a přelijeme vroucí vodou, nasekáme. K předvařenému masu přidáme špenát, brambor a dovaříme. Rozmixujeme a přidáme olej.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one