Skvělé stránky s tradicemi pro děti :-)
2 krůtí stehna s kostí o váze celkem 1kg, 3 lžíce olivového oleje, 2 snítky čerstvého rozmarýnu nebo lžičku sušeného, 4-5 stroužků česneku, na plátky, sůl a pepř na dochucení

Kůži na stehnech na několika místech nařízneme a do zářezů vložíme kousky česneku. Také jehličky rozmarýnu můžeme zapíchat pod kůži, aby lépe držely a při pečení nevypadávaly. Maso lehce a stejnoměrně osolíme a opepříme, potřeme olejem a dáme na chladné místo marinovat. Nejméně pul hodiny, ale klidně přes noc.

Troubu předehřejeme na 200 stupňů. Maso vložíme do pekáčku, překryjeme alobalem a dáme do trouby. Po 10 minutách snížíme teplotu o 20 stupňů a pečeme nejméně půl hodiny; doba pečení závisí na váze masa. Vypékající se šťávu můžeme zředit trochou horké vody, aby se nic nepřipalovalo.

Po půlhodině vpíchneme do silné části u kosti grilovací jehlu nebo špejli, abychom zjistili, zda je vytékající šťáva ještě narůžovělá. Pokud ano, pokračujeme v pečení. Na posledních 10 minut teplotu zase o 20 stupňů zvýšíme a sundáme alobal. Jako přílohu zvolíme rýži.
30.06.2008 22:03:09
Katka Kobelkova
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one